CHORZELA TEAM PEWNA PIERWSZEGO MIEJSCA W RUNDZIE ZASADNICZEJ

1476

Chorzela Team wygrywając dzisiaj z Krizzo 4:1 zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli ligi, choć do rozegrania jeszcze pełna runda spotkań. Wilczek Wilkowo choć nie zagrał dzisiaj dobrego spotkania, to pewnie wygrał z rewelacją rozgrywek Zalanymi 4:2 i może świętować drugie miejsce w rundzie zasadniczej. W ostatniej kolejce toczyć się będzie walka o miejsca 3-7.

Mistrzowie z ubiegłego roku zespół Chorzela Team potrzebował dzisiaj 3 punktów, by zapewnić sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. Ale naprzeciwko siebie miał Krizzo z najlepszym bramkarzem ligi Pawłem Krawcem. Sławek Chorzela tydzień temu obiecywał, że jego zawodnicy sprawdzą umiejętności Krawca. Lider trafił cztery razy, ale gdyby nie doskonałe interwencje bramkarza Krizzo bramek byłoby dużo więcej. W pierwszej połowie Chorzela prowadził tylko 1:0 po pięknym golu Mateusza Michałowskiego z rzutu wolnego. – Dobrze weszła na nogę – z uśmiechem komentował gola „stadiony świata” Mateusz. Krizzo broniło się umiejętnie i szczęśliwie i samo wyprowadzało groźne kontry, ale na posterunku byli najpierw Mateusz Papliński, a później Sławek Chorzela. W drugiej połowie lider przyspieszył i strzelając kolejne 3 bramki zamknął mecz. Jedyną bramkę dla Krizzo zdobył Bartosz Suszyński z rzutu karnego.

Niesamowite emocje były za to w spotkaniu KWB z Team Smokowo. Na 12 minut do końcowej syreny KWB prowadziło 7:0 i gdy Smokowo trafiło na 1:7 sędzia czasowy i komentator w jednej osobie zapowiadając strzelca dodał, że to bramka kontaktowa. Za chwilę KWB podwyższyło na 8:1 i wydawało się, że jest po meczu. Okazało się, że tak naprawdę dopiero się rozpoczął. Ambitni piłkarze ze Smokowa doprowadzili w ostatnich sekundach do wyniku 7:8 i zmarnowali 100-procentową szansę na wyrównanie grając pięciu na trzech. Zawodnik Smokowa nie trafił piłką do pustej bramki. Więcej szans już od losu nie dostali. Tym samym zespół KWB zapewnił sobie miejsce w play-off z ósmej pozycji i w nagrodę zagra z 1/4 finału z Chorzela Team.

Sensacji nie było również z spotkaniu Extreme Team z BBO. Ostatnia drużyna w tabeli wystąpiła tylko w 4-osobowym składzie i od początku jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa Extreme Team. Pewnie gdyby Extreme Team też zdjął jednego zawodnika dostałby nagrodę fair play, ale jak po spotkaniu tłumaczył Maciej Duczek, zdobywca 24 goli w tym meczu, chodziło nie tyle o zwycięstwo, ale właśnie o bramki, bo te mogą po ostatniej kolejce decydować o kolejności w tabeli. 24 gole Macieja Duczka to pewnie rekord w 28-letniej historii Kętrzyńskiej Ligi Futsalu. Inny to … wyrównanie słynnego wyczynu Roberta Lewandowskiego, który Wolfsburgowi wbił 5 bramek w 9 minut. Dzisiaj Maciej Duczek skompletował najpierw klasycznego hattricka, a potem poszedł dalej i w niespełna 9 minut miał już na koncie 5 goli.

Nie żartowali dzisiaj też zawodnicy Wilczka, którzy nie dali szans Zalanym, wygrywając 4:2. Zwycięstwo tym cenniejsze, że Wilczek był po sobotnich mistrzostwach gminy Kętrzyn, które wygrał po karnych z Nową Różanką. – Nie tracisz bramki z gry i zajmujesz drugie miejsce. Jak to możliwe – opowiadał o tym turnieju Ireneusz Żukowski, kierownik drużyny Nowa Różanka. Opowiadał, a jednocześnie „płakał”, bo nie był w stanie zebrać na dzisiejsze spotkanie z Carolewią „piątki” zdrowych zawodników i musiał oddać mecz walkowerem. – 20 lat gram w lidze i po raz pierwszy oddaję mecz walkowerem – mówił po decyzji Żukowski.

Za tydzień Różanka Żukowskiego będzie walczyła z Krizzo. Zwycięstwo w tym meczu daje każdej z drużyn niemal pewne 4 miejsce w tabeli, a porażka tylko siódme.