KĘTRZYŃSCY BILARDZIŚCI ZNAKOMICIE ZAPREZENTOWALI SIĘ W PIERWSZYM TURNIEJU O GRAND PRIX POLSKI W SIEDLCACH

1554

Po krótkiej przerwie kętrzyńscy bilardziści Polskiej Ekstraklasy wracają do stołów bilardowych. Rozpoczął się nowy cykl zawodów Grand Prix Polski Pol Tour 2018, dający kwalifikacje do Mistrzostw Polski.

Gospodarzem pierwszego tegorocznego turnieju był klub „Champion” w Siedlcach. Zawodnicy Bałtyckiego Centrum Bilardowego na Podlasie przybyli w komplecie. Swoje zmagania zakończyli koncertowo i przeszli do historii. Po raz pierwszy czterech zawodników (z pięciu) dotarło do fazy pucharowej, zajmując tym samym bardzo wysokie miejsce w Rankingu Polski. Grzegorz Lasota był bliski udziału w ćwierćfinale, ale po rzutach karnych uległ zawodnikowi Metal Fach Sokółka. Obserwatorzy zawodów wyróżnili Krzysztofa Lasotę, który wygrał cztery swoje pojedynki kończąc „partię z kija”. Trener drużyny nie krył zadowolenia i uznał, że sezon bilardowy został rozpoczęty zgodnie z założeniami. Drugie zawody cyklu Grand Prix Polski Pol Tour 2018 odbędą się 24-25 marca w Kętrzynie. Zapraszamy sympatyków bilarda i kibiców do wspierania naszych bilardzistów, również juniorów, którzy po pięciu latach wracają do swojego cyklu – Junior Tour.