10 MEDALI NASZYCH ZAPAŚNIKÓW W OTWARTYCH MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA W KĘTRZYNIE

1983

W Hali Mistrzów w Kętrzynie zapaśnicy z Warmii i Mazur zainaugurowali nowy sezon. W zawodach o mistrzostwo regionu wystartowało prawie 50 zawodników z 10 klubów.

Bardzo dobrze zaprezentowali się kętrzyńscy zapaśnicy stylu wolnego podczas rozegranych dzisiaj w Kętrzynie Otwartych Mistrzostwach Województwa. 4 złote medale w kategoriach juniora i kadeta zdobyli: Jakub Biedrzycki – (po jednym z obu kategoriach) oraz Mateusz Woźniak (złoto w kategorii juniora) i Kacper Szamrej (złoto w kategorii kadeta). W sumie na koncie kętrzynian pojawiło się aż 10 medali. Dodatkowo UKS Olimp wywalczył 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów oraz trzecie wśród kadetów. Obie klasyfikacje wygrał Orzeł Karolewo.

Podopieczni Jarosława Rusieckiego podtrzymali więc dobrą passę z ubiegłego roku, kiedy odnosili triumfy we wszystkich zawodach, w których brali udział. Tym razem wystąpili w Kętrzynie i nie zawiedli. Mimo dobrej postawy zawodników z Kętrzyna trener kętrzyńskich zapaśników uważa, że jego zawodników czeka wciąż wiele pracy. Najlepszym dowodem był występ w dzisiejszych mistrzostwach Valerija Mishiva ze Swietłyj, partnerskiego miasta Kętrzyna. W turnieju szybko rozprawił się z Sebastianem Kowalewskim z UKS Olimp i zdobył złoty medal w kategorii 92 kg, by potem w walce pokazowej pokonać Mateusza Woźniaka, który w turnieju walczył w kategorii 97 kg. Mateusz to wicemistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a więc drugi zawodnik w Polsce w swojej kategorii, a z Rosjaninem nie miał, niestety żadnych szans.

– Różnica między nimi pokazuje, ile nas jeszcze czeka pracy – komentował po turnieju Jarosław Rusiecki.

Znakomitą walkę podczas mistrzostw stoczył Jakub Furlepa. Niestety, przegrał z Pawłem Muchą z Orła Karolewo w decydującej walce i zajął w mistrzostwach drugie miejsce. Jarosław Rusiecki, trener kętrzynian przyznał, że była to najlepsza walka dzisiejszych zawodów.

Postępy kętrzyńskich zapaśników zauważa Bolesław Jurewicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Zapaśniczego, obecny na dzisiejszych zawodach. Jego zdaniem to zasługa tego, że w Kętrzynie jest bardzo dobry grunt dla rozwoju sportu, także zapasów.

– W tej chwili UKS Olimp to druga lub trzecia siła tej dyscypliny w naszym regionie – mówił podczas turnieju Bolesław Jurewicz.