PROFESOR ŻUKOWSKI I SKUTECZNY GRABOWSKI WYRÓŻNILI SIĘ W PRZEDŚWIĄTECZNEJ KOLEJCE KĘTRZYŃSKIEJ LIGI FUTSALU

1401

Nie zwalniają tempa futsalowcy. Dzień przed wigilią dokończyli 4 kolejkę spotkań. Wygrały Chorzela Team, Nowa Różanka, Wilczek Wilkowo i odradzająca się Carolewia. Następne kolejki, w których zagrają ze sobą najlepsze drużyny zapowiadają się niezwykle interesująco.

W najciekawszym spotkaniu 4 kolejki Kętrzyńskiej Ligi Futsalu Wilczek Wilkowo pokonał Extreme Team 8:6. Emocji w tym spotkaniu było pod dostatkiem. Kibice, którzy wybrali się do hali MOSiR nie żałowali. Spotkały się zespoły z tej samej „półki”, więc każdy wynik był możliwy. Lepiej w spotkanie weszli piłkarze Extreme Team, którzy strzelili dwa gole i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale wtedy do roboty wziął się Mariusz Grabowski, który trafiał do bramki, kiedy tylko chciał. Gdy jego zespół prowadził już 5:2 wydawało się, że już po meczu. Mateusz Korowaj (Chorzela Team), który zdążył obejrzeć Grand Derby był innego zdania. – To futsal, jeszcze będzie się działo – mówił patrząc na zegar. Rzeczywiście, miał rację. Extreme Team wyrównali na 5:5 i mieli karnego na 2 minuty do końca. Nie wykorzystali go, a za chwilę dwie akcje Wilczka i było już 7:5. Piłkarze zdążyli jeszcze strzelić po jednym golu i ostatecznie Wilczek zachował miano niepokonanej drużyny ligi.

Dużo emocji było również w spotkaniu faworyzowanej Nowej Różanki z Bon Voyage. Zamiast spacerku i kolejnych strzeleckich popisów był prawdziwy horror. Co prawda dla Różanki trafił Adam Krygier, ale kontry Bon Voyage mogły być dla Różanki zabójcze. Mogły, bo piłka nie chciała wpadać do bramki. Młodzi piłkarze Bon Voyage obijali bramkarza, słupki i poprzeczkę. Po meczu kierownik drużyny Różanki przyznał, że po pierwszych 20 minutach powinno być 1:3. W końcu jednak piłka wpadła do siatki Różanki i remis 1:1 po pierwszej połowie trzeba było rozpatrywać w kategoriach sensacji. Początek drugiej połowy to szybkie dwie bramki Różanki, jednak kibice z boku zauważali główny problem biało-zielonych. – Brak Piotrka Bijaty to dla nich wielka strata – komentował Tomasz Bobrowski. Tłumaczył, że grający znakomicie nogami Bijata jest dla Różanki jak 5 zawodnik w polu. Kolejna bramka padła po znakomitej akcji Bon Voyage i zrobiło się znowu ciasno. 3:2 dla Różanki. Gdy wydawało się, że kolejna kontra da sensacyjny remis, swoje nieprzeciętne umiejętności pokazał profesor Rafał Żukowski. Najpierw sam pokonał bramkarza rywali po znakomitej indywidualnej akcji, a potem podał tak, że nie strzelić po tym podaniu nie było jak. Końcowy wynik 6:2 i Różanka wciąż bez straty punktów.

Carolewia z kolei nie miała żadnych problemów z KWB, wygrywając 6:1. Zagrała w najsilniejszym składzie i pokazała mnóstwo ciekawych akcji. Pomimo dopiero 5 pozycji w tabeli, będzie najbardziej niewygodnym rywalem w 1 rundzie play-off’ów. W ostatnim spotkaniu Chorzela Team łatwo ograła zespół Smokowa 14:3. Piętki, rulety, efektowne przepuszczenia i podania podeszwą to było to, o co walczyli dzisiaj piłkarze Chorzeli. 3 punkty od początku nie były zagrożone.

W tabeli bez niespodzianek. Po 12 punktów mają Chorzela, Różanka i Wilczek i dopiero spotkania między tymi zespołami rozstrzygną o końcowej kolejności. Za nimi toczy się walka o 4 miejsce między Carolewią, Krizzo i Extreme Team. O dwa pozostałe miejsca w play-off grają pozostałe 5 zespołów. Następna kolejka spotkań już 30 grudnia od 12. w hali MOSiR.

WYNIKI 4 KOLEJKI:

Chorzela Team – Team Smokowo 14:3 (Aleksandrowicz 5, Sepczyński 3, Michałowski i Swacha po 2, Papliński, Roksela – Macioszczyk, Siwicki, Pędzich)

Carolewia – KWB 6:1 (Gan i Traut po 2, Bobrowski, M. Rałowiec – Szynkar)

Nowa Różanka – Bon Voyage 6:2 (Krygier i R. Żukowski po 2, Szmyd, R. Stępień – Sękielewski, Wielgus)

Wilczek Wilkowo – Extreme Team 8:6 (M. Grabowski 4, Wiensław 2, A. Grabowski – D. Gołębiowski 2, Ambrosewicz, Duczek, Wepa, samobójcza)

Krizzo – BBO 14:2 (rozegrany wcześniej)