MKS MOSIR – SZCZYPIORNIAK OLSZTYN 24:35

1798

Mimo oczekiwań II-ligowy zespół piłkarzy ręcznych MKS MOSiR nie zdobył kolejnych punktów w lidze. 2 grudnia przegrał na własnym boisku z zespołem Szczypiorniaka Olsztyn 24:35.

Już początek spotkania zapowiadał wyrównaną walkę i wiele emocji. Niestety, tylko początek gdzie bramki padały na przemian, a wynik remisowy utrzymywał się przez kilkanaście minut. W drugiej części pierwszej połowy meczu do głosu zaczęli dochodzić już goście wykorzystując grę skrzydłami i przeprowadzając pod nieporadność gospodarzy błyskawiczne kontry. Po 30. minutach gry olsztynianie prowadzili już 16:10. Najwyraźniej nie pomogła w zmobilizowaniu zespołu MKS-u przerwa i męska rozmowa z trenerem.

Po przerwie kętrzynianie w dalszym ciągu popełniali proste błędy, a olsztynianie poczuli jeszcze większy wiatr w żagle. Do końca spotkania nie tylko utrzymywali bezpieczną przewagę bramkową, a zdecydowanymi kontrami systematycznie podwyższali korzystny dla nich wynik doprowadzając do 11 bramkowego zwycięstwa.

Trener kętrzyńskich szczypiornistów nie znalazł żadnych słów pochwały dla swoich zawodników.

– Jedynym wyróżniającym się w zespole był Maciek Gryczka – bramkarz, który zaliczył kilka udanych interwencji – mówi trener kętrzynian Cezary Tyszka. – O pozostałych zawodnikach nie mogę powiedzieć nic dobrego. Popełniali masę błędów i to się przełożyło na końcowy wynik. Na pewno widoczny był brak lidera w drużynie. Mam nadzieję, że kiedy do zespołu po wyleczeniu kontuzji wróci Marcin Bondar gra będzie wyglądać zupełnie inaczej. Dzisiaj niestety, moje ustalenia dotyczące taktyki gry nie były zupełnie realizowane. Mam największe pretensje do tych starszych zawodników, którzy powinni nadać ton całej grze.

Najwięcej bramek dla kętrzynian zdobyli: Kręciewski Krystian i Pietrasik Bartosz po 6 goli oraz Pałasz Dominik 5.

W meczu przeciwko Szczypiorniakowi Olsztyn zespół MKS MOSiR wystąpił w składzie: Tymoszuk Sławomir, Dziakiewicz Paweł, Chudyński Radosław, Guźniczak Jan, Marcinkiewicz Maciej, Niedziałkowski Karol, Kowszuk Mikołaj, Pałasz Dominik, Kręciewski Krystian, Pietrasik Bartosz, Wójcik Maciej, Mikłasz Tomasz, Gryczka Maciej, Jasionek Mateusz i Turek Tomasz.